Schengen Vizesi

Adını 1985’te Almanya, Fransa, Lüksemburg ve Belçika arasında serbest dolaşım anlaşmasının imzalandığı Lüksemburg kasabasından alan Schengen vizesi, Avrupa ülkelerinin büyük çoğunluğuna seyahat edebilmek için almak zorunda kalacağınız vizedir. Schengen vizesine sahip olduğunuzda aşağıdaki ülkeler arasında pasaport kontrolüne tabi olmadan serbestçe dolaşabilirsiniz:

26 ülkenin Schengen bölgesine üye olduğunu ve bu ülkelerin popülerliklerini düşündüğümüzde, yurtdışına seyahat edenler için Schengen vizesine sahip olmak büyük önem kazanmaktadır. Tek girişli Schengen vizesine sahip olsanız dahi yukarıda saydığımız ülkeler arasında serbestçe gezebilir, çok girişli Schengen vizesi aldığınızda ise Avrupa seyahatinizi dilediğiniz ülkeden giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bu denli önemli bir avantaj sağlayan bir vizenin uzun ve ayrıntılı bir süreç sonucunda verildiğini vurgulamaya herhalde gerek yoktur. Bununla birlikte, süreç doğru yönetildiği takdirde vize alamamanız için herhangi bir neden de yoktur. Örneğin evraklarınızın tam, doğru ve profesyonel bir şekilde hazırlanması gibi konular bu noktada önemlidir. Ayrıca seyahatinize göre vize stratejinizin, başka bir deyişle hangi ülkeden nasıl bir başvuru yapacağınızın (örn. vize kategorileri) planlanması da büyük önem arz etmektedir.

Uzun yıllardır yurtdışı seyahat danışmanlığı sektöründe hizmet veren firmamızın tecrübeli ve uzman danışmanları, Schengen vizesi almak için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri sizle paylaşmaktan memnuniyet duyacaktır. Schengen vizesi onaylanma oranı bakımından sektörünün en önde gelen firmalarından biri olan Avrasya Vize Profesyonel Vize Danışmanlığı olarak uzun süreli Schengen vizenizi alabilmeniz için var gücümüzle çalışıyoruz.

Schengen vize hizmetleri konusunda ayrıntılı bilgi için ilgili ülke sayfalarımızı gezebilir, dilerseniz uzman danışmanlarımızla doğrudan irtibata geçebilirsiniz